میز گرد تغذیه

ویژه هر کسی که دنبال تبادل اطلاعاته.یکی از صندلیاش میتونه مال تو باشه!

 
بابایی روزت مبارک!
نویسنده : مینا تقی آبادی - ساعت ۱٠:٠۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۳ خرداد ۱۳٩٠
 

        


 
comment نظرات ()
 
 
تداخل غذا و دارو
نویسنده : سعیده حاجیعلی - ساعت ۳:٠٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٢ خرداد ۱۳٩٠
 

این اثر از اهمیت بیشتری نسبت به اثر دارو ، روی میزان مصرف غذا برخوردار است زیرا در صورتی که میزان مصرف غذایی بیمار تغییر کند ، خود بیمار متوجه مطلب می شود و در صدد رفع آن بر می آید.

تداخل غذا و دارو

اثر دارو بر میزان جذب مواد غذایی

این اثر از اهمیت بیشتری نسبت به اثر دارو ، روی میزان مصرف غذا برخوردار است زیرا در صورتی که میزان مصرف غذایی بیمار تغییر کند ، خود بیمار متوجه مطلب می شود و در صدد رفع آن بر می آید. اما وقتی شخصی به میزان کافی غذا مصرف کند ولی این غذا در دستگاه گوارش وی جذب نشود، تا ظهور علائم کمبود آن ماده مغذی ، متوجه مطلب نخواهد شد. از آن جا که اکثر دارو ها و مواد غذایی از روده کوچک جذب می شوند از این رو تداخل غذا – دارو در این منطقه معمول است. این تداخلات به مقدار و نوع دارو و غذای مصرفی ، زمان مصرف و مجود بیماری یا سوء تغذیه ارتباط دارد. داروها به 4 طریق روی مواد غذایی تاثیر می گذارند.


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
 
مامان من بهترین مامان دنیاست!
نویسنده : مینا تقی آبادی - ساعت ٩:٢٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٠
 


 
comment نظرات ()
 
 
”پدیده همه‌گیر و شایع در سراسر جهان“
نویسنده : مینا تقی آبادی - ساعت ۸:٤۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٠
 

در سراسر جهان، اکثر افرادی که در شهرها زندگی می‌کنند از فعالیت بدنی کمتری برخوردارند، جمعیت جهان رو به فزونی است و اکثر افراد نسبت به گذشته از طول عمر بیشتری برخوردارند. در عین حال مردم نسبت به گذشته از غذاهای ناسالم و پر حجم استفاده می‌کنند. بنابرین ین ترکیب نامناسب (فعالیت بدنی کم و استفاده از غذاهی نا سالم) سبب افزایش غیر قابل کنترل شیوع دیابت در جهان شده است...


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()