میز گرد تغذیه

ویژه هر کسی که دنبال تبادل اطلاعاته.یکی از صندلیاش میتونه مال تو باشه!

 
خوردنی های از بین برنده استرس
نویسنده : سعیده حاجیعلی - ساعت ۱:٤۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٠
 

استرس ممکن است همه جا با شما باشد، مثل محیط کار، در هنگام رانندگی، در جشن‌ها و مراسم و یا حتی در منزل و زمانی که اخبار ناخوشایندی ممکن است از طریق رادیو و تلویزیون به گوشتان برسد، اما در دنیای پرتنش امروز، چه کسانی ممکن است از استرس در امان باشند؟

 کارشناسان معتقدند که یک رژیم غذایی تحریک کننده و نامنظم و آشفته در واقع پیش فاکتوری برای بروز استرس است که معمولا شامل مصرف چای و میان وعده‌ها به طور مکرر و نامنظم است، اما با دنبال کردن یک رژیم غذایی منظم و همچنین انتخاب خوردنی‌هایی مناسب می‌توان تا حد امکان استرس روزانه را از خود دور نگهداشت.

 


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
 
تغذیه و دیابت - توصیه هایی برای دیابتی ها
نویسنده : سعیده حاجیعلی - ساعت ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٥ اردیبهشت ۱۳٩٠
 

  

      تغذیه مهم و ضروری است

  همانطور که میدانید،مدیریت جدی قند خونتان(گلوکز) برای جلوگیری از عوارض بعدی  مانند نابینایی، قطع عضو و بیماری های کلیوی ضروری است. در حالی که دیابت اغلب نیازمند انسولین و یا داروهای خوراکی برای کنترل مناسب است،مهم است که به خاطر داشته باشید که تغذیه مناسب همچنین در درمان دیابت به همان اندازه مهم است. شما بدون تغییر رژیمتان نمی توانید به کنترل مناسبی در دیابتتان برسید.

  مدیریت غذایی، به شکل برنامه ی غذایی طراحی شده خصوصا برای شما،به شما در حفظ درجه ی گلوکز تا حد ممکن نزدیک به درجه ی نرمال و حفظ یا کم کردن وزنتان کمک خواهد کرد.

  مانند بسیاری از مردم ممکن است شما موفقیت زیادی در رژیم گرفتن در گذشته نداشته باشید و احساس نگرانی در مورد نیاز به برنامه غذایی برای باقی زندگیتان داشته باشید. می توانید شانس موفقیتتن را با داشتن یک تیم از متخصصان حفظ سلامت که برنامه ای برای مناسب سازی سبک زندگیتان طراحی می کنند،ارتقا دهید.


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()